Rezydenci apelują do kolegów: wracajcie do pracy

Źródło: TVN24/Rzeczpospolita
Z kraju klauzula opt-out czas pracy rezydenci

Po osiągniętym porozumieniu między Ministerstwem Zdrowia a protestującymi od października ubiegłego roku rezydentami, Porozumienie Rezydentów OZZL prosi lekarzy o podjęcie pracy w ponadwymiarowym zakresie.

comment 33

Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu

Mam już konto, chcę przejść dalej.

chcę się zalogować

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp do:

  • niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
  • pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
  • aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.

chcę założyć nowe konto

Przeczytaj także

więcej chevron_right
Pilotaż e-recepty ruszy z kilkutygodniowym opóźnieniem

Pilotaż e-recepty ruszy z kilkutygodniowym opóźnieniem

Termin startu e-Zdrowia przekładano kilkukrotnie. Okazuje się jednak, że system wymaga kolejnego przesunięcia. Tym razem o kilka tygodni – po to, by pilotaż e-recepty okazał się testem przydatnej usługi, a nie cyfrowej protezy.

Co robią polscy naukowcy nad Amazonką

Co robią polscy naukowcy nad Amazonką

Badaczki z Polski dokumentują rośliny lecznicze używane w Amazonii peruwiańskiej. - Nie wykluczamy, że w ramach projektu odnajdziemy rośliny, które będą nowe dla nauki - mówi dr Monika Kujawska z Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Łódzkiego.

Lekkie przyspieszenie

Lekkie przyspieszenie

Wszystkie kluby parlamentarne opowiedziały się w środę podczas debaty za pracami nad obywatelskim projektem ustawy, który zakłada wzrost finansowania ochrony zdrowia do 6,8 proc. PKB od 2021 r.

Przewlekła i uporczywa pokrzywka

30 letnia otyła kobieta (BMI 32kg/m2) po operacji bariatrycznej przed 2 laty, po cholecystektomii przed 6 miesiącami zgłosiła się do alergologa z powodu przewlekłej pokrzywki występującej od około 8 miesięcy.

Astma ciężka zgodna z definicją ATS

Pacjentka lat 39 leczona z powodu astmy od 2000r, z wywiadem przewlekle zapalenie zatok przynosowych, po licznych zabiegach laryngologicznych, która nigdy nie paliła papierosów zgłosiła się z powodu bardzo złej kontroli astmy.

Alergeny