Aktualności

Wstrząs anafilaktyczny śmiertelnie groźny
26.05.2017
Bardzo ciężka i nagła reakcja alergiczna stanowi bezpośrednie zagrożenie życia. Alergicy, którzy doświadczyli już niepokojących objawów, powinni zawsze mieć przy sobie adrenalinę, by w razie potrzeby ją sobie zaaplikować.
Orzeszki ziemne w diecie malucha zapobiegają alergii
10.01.2017
Zgodnie z najnowszymi zaleceniami amerykańskich Narodowych Instytutów Zdrowia, włączanie orzeszków ziemnych do jadłospisu dzieci już w 4.-6. miesiącu życia może zapobiec rozwojowi alergii.
Pył zawieszony zimą - największym zagrożeniem dla zdrowia
10.01.2017
1
Pył zawieszony zawierający cząsteczki o bardzo małych rozmiarach drażni górne oraz dolne drogi oddechowe i wywołuje objawy podobne do przeziębienia, takie jak katar i kaszel, bo organizm chce się pozbyć nagromadzonych zanieczyszczeń – zwarca uwagę prezes Polskiej Federacji Stowarzyszeń Chorych na Astmę, Alergię i POCHP dr Piotr Dąbrowiecki.
Najdroższa opieka medyczna i najniższy poziom zdrowia
10.10.2016
Amerykanie wykazują znacznie niższy poziom zdrowia niż wskazują na to wydatki na opiekę medyczną, które w USA są najwyższe na świecie - wykazał raport Global Burden of Disease Study opublikowany przez „Lancet“.
Mikrobiom jelitowy noworodka określi ryzyko alergii i astmy
16.09.2016
Populacja bakterii zamieszkujących jelita dziecka w pierwszym miesiącu życia może bezpośrednio wpłynąć na rozwój układu odpornościowego oraz ryzyko astmy i alergii w późniejszym życiu - wynika z badań opublikowanych przez "Nature Medicine".
Spaliny mogą zwiększać ryzyko zachorowania na Alzheimera
09.09.2016
Zaskakujące ustalenia naukowców. Wcześniej ci sami badacze zauważyli, że na najbardziej zatłoczonych ulicach w pobliżu przystanków komunikacji miejskiej występuje podwyższony poziom tlenków żelaza w powietrzu.
Zażywanie witaminy D może obniżać ryzyko ataków astmy
08.09.2016
Regularne zażywanie witaminy D przez osoby cierpiące na astmę zmniejszyło u nich o połowę ryzyko poważnych ataków choroby, wymagających pobytu w szpitalu.
Wdrożenie antybiotykoterapii u małych dzieci podnosi ryzyko alergii
07.09.2016
Antybiotykoterapia stosowana w ciągu pierwszego roku życia może zwiększać ryzyko wystąpienia alergii pokarmowej - wykazały nowe badania naukowców z Uniwersytetu Południowej Karoliny.