Aktualności
Od początku roku rejestr wyrobów niezgodnych z wymaganiami UOKiK wzbogacił się o 24 pozycje. Najwięcej produktów niebezpiecznych dla zdrowia jest w branży dziecięcej.
Zanieczyszczone środowisko powoduje rocznie 23 proc. przedwczesnych zgonów na świecie. Informuje o tym najnowszy raport WHO.
22.03.2016
W Krakowie działa już sześć stacji monitorowania powietrza. Najnowsze urządzenia do pomiaru zanieczyszczeń zostały zlokalizowane na os. Piastów.
W projekcie budżetu na 2016 rok przewidziano zwiększenie wydatków na naukę o 5, 9 proc. w stosunku do zeszłego roku. Udział nakładów na naukę w PKB wyniesie 0,44 proc.- poinformowała na posiedzeniu sejmowej Komisji Nauk Edukacji i Młodzieży Teresa Czerwińska z MNiSW.
12.03.2016
Większa kontrola nad rynkiem e-papierosów – to jedno z podstawowych założeń przyjętego przez Radę Ministrów projektu nowelizacji ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych.
Młodzież cierpiąca na astmę częściej ma wyższy poziom lęku i stresu niż zdrowi rówieśnicy - wykazały badania, których wyniki zaprezentowano podczas dorocznego zjazdu American Academy of Allergy, Asthma and Immunology.
08.03.2016
Dla części refundowanych leków resort zdrowia zastrzegł specjalną procedurę – programy lekowe. Aby zakwalifikować się do tego typu leczenia, nie wystarczy jednak decyzja lekarza, trzeba jeszcze spełnić dodatkowe kryteria. Są one na tyle wyśrubowane, że większość potrzebujących ich nie spełnia.
Specjaliści z Ukrainy i innych krajów b. ZSRR, mający za sobą długi staż zawodowy, nie mogą w Polsce podjąć pracy, ponieważ wymaga to długiej, trudnej i kosztownej procedury nostryfikacyjnej. W 2004 roku Polska wypowiedziała konwencję praską z 1972 roku na podstawie której uznawała dyplomy ZSRR.