Aktualności
Na środę Małopolskie OZZL zapowiedziało protest wspierający głodujących lekarzy rezydentów; w ramach akcji wielu lekarzy nie przyjdzie do pracy. ORL w Krakowie popiera protest, ale nie zgadza się z jego formą; apeluje, by poparcie akcji nie kolidowało z obowiązkami wobec pacjenta.
25.10.2017
6 proc. PKB na zdrowie to odwieczny postulat wszystkich środowisk medycznych; to było takie marzenie, o którym często wielu sądziło, że jest nie do zrealizowania - powiedział minister zdrowia Konstanty Radziwiłł. We wtorek rząd przyjął projekt MZ stopniowo zwiększający nakłady na ochronę zdrowia do 2025 r.
Najlepszym rozwiązaniem jest wprowadzenie kredytów preferencyjnych dla młodych lekarzy, które byłyby częściowo umarzane po przepracowaniu pewnej liczby lat w polskim systemie ochrony zdrowia - mówi Jerzy Gryglewicz z Instytutu Zarządzania w Ochronie Zdrowia Uczelni Łazarskiego.
16.10.2017
22
Uniwersyteckie Centrum Pokrzywkowe zostało otwarte w poniedziałek w Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. To jedyna w kraju placówka, która - w ramach ubezpieczenia zdrowotnego - oferuje wielospecjalistyczną opiekę nad pacjentami z przewlekłymi pokrzywkami.
09.10.2017
Trudności z koncentracją, dolegliwości jelitowe, senność, obniżony nastrój, nadwaga i inne objawy, których opis łatwo znaleźć w internecie, mogą być przejawem wielu schorzeń. Dotyczy to zarówno chorób psychosomatycznych, jak i problemów czysto fizjologicznych...
09.10.2017
W łóżeczkach małych dzieci w ponad 40 proc. przebadanych w Łodzi mieszkań stwierdzono obecność alergenów psa, kota, roztocza kurzu domowego i karalucha. Badania pokazały, że łóżko dziecięce może być istotnym źródłem alergenów. Należy więc często prać i zmieniać pościel oraz odkurzać bądź prać materac z łóżeczka – radzą specjaliści.
03.10.2017
Gdy karmiąca matka je orzeszki ziemne i poda je dziecku przed ukończeniem przez nie 1. roku życia, zmniejsza ryzyko wystąpienia alergii na te orzechy u swojej pociechy – wynika z kanadyjskich badań, opublikowanych w „Journal of Allergy and Clinical Immunology”.
29.09.2017
Będziemy mieli miliardy kodów, a te miliardy kodów będą się znajdowały w specjalnym systemie, gdzie aptekarz - przed wydaniem pacjentowi - będzie musiał sprawdzić, czy ten kod w tym systemie się znajduje - tłumaczy wiceprezes Naczelnej Rady Aptekarskiej, Michał Byliniak.
28.09.2017