Aktualności
Populacja bakterii zamieszkujących jelita dziecka w pierwszym miesiącu życia może bezpośrednio wpłynąć na rozwój układu odpornościowego oraz ryzyko astmy i alergii w późniejszym życiu - wynika z badań opublikowanych przez "Nature Medicine".
16.09.2016
Zaskakujące ustalenia naukowców. Wcześniej ci sami badacze zauważyli, że na najbardziej zatłoczonych ulicach w pobliżu przystanków komunikacji miejskiej występuje podwyższony poziom tlenków żelaza w powietrzu.
Regularne zażywanie witaminy D przez osoby cierpiące na astmę zmniejszyło u nich o połowę ryzyko poważnych ataków choroby, wymagających pobytu w szpitalu.
08.09.2016
Antybiotykoterapia stosowana w ciągu pierwszego roku życia może zwiększać ryzyko wystąpienia alergii pokarmowej - wykazały nowe badania naukowców z Uniwersytetu Południowej Karoliny.
07.09.2016
Lekarze opisali śmiertelny przypadek patologii, nazwanej przez nich „płucem dudziarza”. Okazało się, że zmiany w płucach muzyka, grającego przez wiele lat na dudach, były nieodwracalne i bardzo zawansowane. Stan mężczyzny pogarszał się szybko - zmarł on kilka tygodni od zgłoszenia do szpitala.
25.08.2016
Inhalacje nie pomagają na chroniczny nieżyt nosa, skuteczne mogą być jedynie irygacje roztworem soli – wykazały badania brytyjskich specjalistów opublikowane przez „Canadian Medical Association Journal”.
04.08.2016
Narażenie na zawieszony w powietrzu pustynny pył oraz wysokie temperatury znacząco zwiększa ryzyko zachorowania na bakteryjne zapalenie opon mózgowych – informuje "Journal of Allergy and Clinical Immunology”.
31.07.2016
1
Dzieci, które obgryzają paznokcie lub ssą kciuk, mogą być mniej narażone na choroby alergiczne w późniejszym okresie życia - informuje czasopismo naukowe „Pediatrics”.
24.07.2016